تسمه آهنی

اگر بخواهیم یک تعریف از تسمه آهنی در بازار آهن و فروش تیر آهن و یا یک تعریف کلی از تسمه داشته باشیم باید بگوییم که به صورت پروفیل هایی می باشند که مقطعی مستطیلی شکل دارند و ضخامت مقطع فولادی آنها دارای اختلاف قابل توجهی با عرض آن می باشد. درصد کربن استفاده شده در تسمه آهنی معمولاً در حد کمی است و از آلیاژ فولادی در ساخت تسمه آهنی استفاده گسترده ای می شود.

تسمه آهنی یکی از وسایل بلند کننده است که در صنعت کاربرد گسترده ای دارد و نیاز به رسیدگی های ایمنی دارد و افراد باید روش استفاده صحیح از تسمه آهنی را بدانند چراکه در غیر این صورت ممکن است که از تسمه بیش از اندازه و حد مجاز استفاده گردد که در نهایت موجب می شود تسمه آهنی آسیب شدید و جدی ببیند؛ بنابراین لازم است که تمامی شرایط برای استفاده درست از آن در نظر گرفته شود و مهندسین آن‌ها را پیش‌بینی کنند تا در ادامه در روند کار مشکلی پیش نیاید.

تسمه آهنی و مزیت آن

تسمه های مختلفی در بازار آهن آلات وجود دارند که یکی از آنها تسمه آهنی است که برای حمل بارهای ناهموار و خشن در دماهای بالا و حالت های سایشی نسبت به سایر تسمه ها از کارایی بیشتر و بهتری برخوردار می‌باشد و از این نظر برتر است و در جایگاه بالاتری قرار دارد.

اما باید بگوییم که تسمه آهنی در قیاس با سایر تسمه های موجود در سطح بازار گران تر است و قیمت بالاتری دارد و دلیل این امر را می‌توان به استفاده از مواد اولیه گران قیمت در ساختار آن مرتبط دانست.

انواع تسمه

تسمه یک حلقه از ماده‌ای انعطاف‌پذیر است که برای ایجاد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند شفت استفاده می‌شود. تسمه‌ها به دور پولی‌ها پیچیده حلقه می‌زنند.

در یک سامانهٔ دارای دو پولی ممکن است هر دو پولی در یک جهت به گردش درآیند یا تسمه به صورت ضربدری باشد تا جهتشان مخالف گردد. به عنوان یک عامل حرکت، تسمه نقاله یکی از کاربردهای تسمه است که در آن از تسمه برای حمل بار بین دو نقطه استفاده می‌شود.

تسمه‌ها را معمولاً با یکاهای میلی‌متر یا اینچ اندازه‌گیری می‌کنند که در تسمه‌های میلی‌متری قطر خارجی و در تسمه‌های اینچی قطر داخلی ملاک اندازه‌گیری است.

تسمه آهنی در بازار از نظر دسته بندی تولید در گروه های زیر قرار می گیرد

1-تسمه فابریک

2-تسمه ترانس

3-تسمه ماشینکاری

4-تسمه نوردی

در ادامه این مقاله قصد داریم هر کدام از مواردی را که در بالا ذکر کرده ایم را با توضیحات مختصری به شما معرفی نماییم پس لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

تسمه آهنی

تسمه ماشین کاری: این تسمه یکی از انواع تسمه آهنی به شمار می‌آید که دارای یک مقطع مستطیلی شکل می باشد برای تولید این محصول از قیچی برش آهن استفاده می شود به صورتی که یک برگ ورق فولادی را در عرض های مدنظر خود برش می‌دهند در پروسه تولید این محصول از ماشین آلات صاف کن و دستگاه های برش استفاده می‌شود به همین علت آن را تسمه ماشین کاری می نامند.

تسمه ترانس: در صنعت هایی که نیاز به مصالحی با دقت بالا می باشد معمولاً تسمه های آهنی ترانس شده، مورد استفاده قرار می‌گیرند جالب است بدانید که در تولید این تسمه از تسمه نوردی یا تسمه ماشین کاری به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود.

تسمه فابریک: شکل انتهایی این محصول به صورت یک مقطع مستطیلی است این محصول را در کارخانه با روش نورد گرم می سازند. ماده اولیه آن بیلت فولادی است که آن را در کوره نورد، تحت حرارت و گرما قرار می دهند. زمانی که به دمای مشخصی رسید حالت خمیری شکل به خود می گیرد سپس این ماده خمیری شکل را از دروازه های معینی عبور می دهند و محصول نهایی شکل می گیرد.

تسمه نوردی: این تسمه جزء مهم ترین تسمه آهنی است که در بازار وجود دارد جالب است بدانید که روش تولید این تسمه مشابه با روش تولید تسمه فابریک است تولید این مدل تسمه ها در صنایع کوچک تر هم انجام می‌شود مواد اولیه استفاده شده در تولید تسمه نوردی بر اساس هدف و سیاست تولید کننده انتخاب می شود از طرفی این تسمه ها به دلیل اینکه از مواد اولیه گران قیمت تری بهره می‌برند در قیاس با سایر تسمه های موجود در بازار فروش تیرآهن و فروش آهن آلات ، قیمت بالاتری را هم به خود اختصاص داده اند. از طرفی متاسفانه برخی تولیدکنندگان برای اینکه محصولی ارزان قیمت را وارد بازار کنند از مواد اولیه نامرغوب در تولید آنها استفاده می کنند. باید بگوییم که استفاده از مواد اولیه نامرغوب می تواند مشکلاتی مانند عدم کارایی در زمان استفاده از این تسمه را به دنبال داشته باشد و یا حتی این امکان وجود دارد که هنگام استفاده از تسمه برای جوشکاری به خوبی عمل نکند و به عبارتی جوش پذیری خوبی نداشته باشد و یا در تولید محصولاتی که از تسمه نوردی به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود ممکن است آسیب های جدی را به ابزار آلات و ماشین ها وارد کند و هزینه های سنگین و جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

 بنابراین می توان نتیجه گرفت که انتخاب ماده اولیه مرغوب برای تولید تسمه آهنی، مسئله بسیار جدی و مهمی است که باید توجه خاصی به آن شود و نباید مورد غفلت و سهل انگاری قرار گیرد.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش تسمه آهنی در سراسر کشور

قیمت تسمه آهنی

سفارش تسمه آهنی در آهن فلز

نام محصولکارخانهمحل ترخیصوزنسفارش
تسمه ماشینکاریاصفهانكف بنگاه تهران
تسمه ۵*۲۰نوردیكف بنگاه تهران5 kg
تسمه ۵*۲۵نوردیكف بنگاه تهران6 kg
تسمه ۵*۳۰نوردیكف بنگاه تهران7 kg
تسمه ۵*۴۰نوردیكف بنگاه تهران10 kg
تسمه ۵*۵۰نوردیكف بنگاه تهران12 kg

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت تسمه آهنی با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل سیم مفتول ، قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، ناودانی ، سپری آهنی ، فروش تیرآهن ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید