تسمه آهنی

اگر بخواهیم یک تعریف از تسمه آهنی در بازار آهن و فروش تیر آهن و یا یک تعریف کلی از تسمه داشته باشیم باید بگوییم که به صورت پروفیل هایی می باشند که مقطعی مستطیلی شکل دارند و ضخامت مقطع فولادی آنها دارای اختلاف قابل توجهی با عرض آن می باشد. درصد کربن استفاده شده در تسمه آهنی معمولاً در حد کمی است و از آلیاژ فولادی در ساخت تسمه آهنی استفاده گسترده ای می شود.

تسمه آهنی یکی از وسایل بلند کننده است که در صنعت کاربرد گسترده ای دارد و نیاز به رسیدگی های ایمنی دارد و افراد باید روش استفاده صحیح از تسمه آهنی را بدانند چراکه در غیر این صورت ممکن است که از تسمه بیش از اندازه و حد مجاز استفاده گردد که در نهایت موجب می شود تسمه آهنی آسیب شدید و جدی ببیند؛ بنابراین لازم است که تمامی شرایط برای استفاده درست از آن در نظر گرفته شود و مهندسین آن‌ها را پیش‌بینی کنند تا در ادامه در روند کار مشکلی پیش نیاید.

تسمه آهنی و مزیت آن

تسمه های مختلفی در بازار آهن آلات وجود دارند که یکی از آنها تسمه آهنی است که برای حمل بارهای ناهموار و خشن در دماهای بالا و حالت های سایشی نسبت به سایر تسمه ها از کارایی بیشتر و بهتری برخوردار می‌باشد و از این نظر برتر است و در جایگاه بالاتری قرار دارد.

اما باید بگوییم که تسمه آهنی در قیاس با سایر تسمه های موجود در سطح بازار گران تر است و قیمت بالاتری دارد و دلیل این امر را می‌توان به استفاده از مواد اولیه گران قیمت در ساختار آن مرتبط دانست.

تسمه آهنی

تسمه ماشین کاری : این تسمه یکی از انواع تسمه آهنی به شمار می‌آید که دارای یک مقطع مستطیلی شکل می باشد برای تولید این محصول از قیچی برش آهن استفاده می شود به صورتی که یک برگ ورق فولادی را در عرض های مدنظر خود برش می‌دهند در پروسه تولید این محصول از ماشین آلات صاف کن و دستگاه های برش استفاده می‌شود به همین علت آن را تسمه ماشین کاری می نامند.

تسمه ترانس : در صنعت هایی که نیاز به مصالحی با دقت بالا می باشد معمولاً تسمه های آهنی ترانس شده، مورد استفاده قرار می‌گیرند جالب است بدانید که در تولید این تسمه از تسمه نوردی یا تسمه ماشین کاری به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود.

تسمه فابریک : شکل انتهایی این محصول به صورت یک مقطع مستطیلی است این محصول را در کارخانه با روش نورد گرم می سازند. ماده اولیه آن بیلت فولادی است که آن را در کوره نورد، تحت حرارت و گرما قرار می دهند. زمانی که به دمای مشخصی رسید حالت خمیری شکل به خود می گیرد سپس این ماده خمیری شکل را از دروازه های معینی عبور می دهند و محصول نهایی شکل می گیرد.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش تسمه آهنی در سراسر کشور

قیمت تسمه آهنی

سفارش تسمه آهنی در آهن فلز

نام محصولکارخانهمحل ترخیصوزنسفارش
تسمه ماشینکاریاصفهانكف بنگاه تهران
تسمه ۵*۲۰نوردیكف بنگاه تهران5 kg
تسمه ۵*۲۵نوردیكف بنگاه تهران6 kg
تسمه ۵*۳۰نوردیكف بنگاه تهران7 kg
تسمه ۵*۴۰نوردیكف بنگاه تهران10 kg
تسمه ۵*۵۰نوردیكف بنگاه تهران12 kg

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت تسمه آهنی با ما تماس بگیرید