تیرآهن

فروش تیرآهن ، تیرآهن بال پهن IPB یا H شکل یا هاش برای اولین بار در شرکت (Bethlehem) تولید گردید و از مهمترین دستاوردهای این واحد تولیدی به شمار می رفت.

چرا که با تولید آن تحول عظیمی در صنعت فولاد ایجاد گردید و به سرعت توانست از بخش های دیگر این صنعت فاصله بگیرد.

یکی از اساسی ترین سازه های تشکیل دهنده ی ساختمان و ساخت و ساز بناها تیر آهن است. در پروژه های صنعتی نیز از تیرآهن استفاده می کنند.

تیرآهن ها از دو قسمت بال مانند تشکیل شده اند که به وسیله ی یک تیغه به هم متصل شده اند. به فاصله ی پشت به پشت تیرآهن جان تیر می گویند. حمل تنش های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی از وظایف تیرآهن است.

فروش تیرآهن

فروش تیرآهن ، با توجه به  افزایش شهرنشینی بشر تقاضای مسکن افزایش یافته، در نتیجه فروش تیرآهن نیز بیشتر شده است. از این رو در خرید تیرآهن مناسب باید دقت کافی را کرد، پس بهتر است اطلاعاتی در مورد تیرآهن داشته باشیم تا در خرید آن آگاهانه عمل کنیم. پروفیل، طول و ماده ی سازنده از ویژگی های اصلی تیرآهن است.

فروش تیرآهن به عواملی از جمله: وضعیت بازار مسکن، اقتصاد جامعه، تعداد ساخت و ساز و … بستگی دارد. به هنگام رکود بازار ساخت و ساز، تقاضا برای ساخت ساختمان کاهش یافته و به دنبال آن فروش تیرآهن نیز کاهش می یابد. در هنگام خرید و فروش تیرآهن به مشخصات ظاهری و کاربرد و کیفیت تیرآهن باید دقت کرد.

با توجه به اینکه تیرآهن در انواع ساخت و سازهای ساختمانی، عمرانی مورد استفاده قرار میگیرد، خرید و فروش تیرآهن و قیمت آن بسته به نوع آن و حجم سازه و مقدار مصرف تیرآهن متغیر است

انواع تیرآهن

تیرآهن IPE

نوعی تیرآهن معمولی و استاندارد است که بر اساس استاندارد اروپا تشکیل می شود، ضخامت بال در آن ثابت است. اگر از بالا به دو تیر آن نگاه کنیم ضخامت بال ها همواره یکنواخت می باشد. از این رو محبوبیت خاص خود را در بازار ایران دارد. به طور کلی در تهیه ی نقشه های ساختمانی کشورمان این نوع تیرآهن را مد نظر قرار می دهند.

تیرآهن INP

در این نوع تیرآهن ضخامت بال با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کم می گردد. این نوع تیرآهن استاندارد چین و روسیه است. عرض بال ها در این نوع تیرآهن در ابتدا نازک و سپس ضخیم می شود. اگر به آن نگاه کنید شیب ملایمی را در ضخامت بال ها خواهید دید.

تیرآهن IPB

این نوع تیرآهن H شکل است و عرض آنها زیاد است. طول بال های آن نسبت به طول بال های نوع اول بیشتر است.علامت  V  در این نوع تیرآهن ها نشان دهنده ی سنگین بودن آن است و علامت L  در این نوع تیرآهن ها نشان دهنده ی سبک تر بودن آن است.

مثلا IPB V  تیرآهن عریض و سنگین است. یا اگر بجای Vعلامت  L داشت، نوع عریض و سبک آن است.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش تیرآهن در سراسر کشور

قیمت تیرآهن

فروش تیرآهن در آهن فلز

انواع محصولکارخانهترخیصوزن شاخهقیمت به تومان
تیرآهن 12ذوب آهنکف بنگاه125تماس با ما
تیرآهن 14ذوب آهنکف بنگاه155تماس با ما
تیرآهن 16ذوب آهنکف بنگاه190تماس با ما
تیرآهن 18ذوب آهنکف بنگاه230تماس با ما
تیرآهن 20ذوب آهنکف بنگاه270تماس با ما
تیرآهن 22ذوب آهنکف بنگاه315تماس با ما
تیرآهن 24ذوب آهنکف بنگاه370تماس با ما
تیرآهن 27ذوب آهنکف بنگاه430تماس با ما
تیرآهن 30ذوب آهنکف بنگاه505تماس با ما
تیرآهن 14آرینکف بنگاه135تماس با ما
تیرآهن 14فایکوکف بنگاه130تماس با ما
تیرآهن 16فایکوکف بنگاه170تماس با ما
تیرآهن 18فایکوکف بنگاه200تماس با ما
تیرآهن 20فایکوکف بنگاه240تماس با ما
تیرآهن 22فایکو کف بنگاه310تماس با ما
تیرآهن 24فایکو کف بنگاه360تماس با ما
تیرآهن
تیرآهن
تیرآهن

عوامل موثر بر فروش تیرآهن

عوامل بسیاری در خرید و فروش تیرآهن موثرند. باید بازار مسکن گرم باشد تا فروش تیرآهن بالا باشد.

ساخت و ساز اماکن و بنا ها ارتباط مستقیمی با فروش تیرآهن دارد هر مکانی که بخواهد از لحاظ وسعت ، گسترش یابد باید مرتبا در حال توسعه و ساخت و ساز ساختمانی باشد ، بدین معنا که وقتی یک مکان رو به رشد و توسعه پا می گذارد ساخت و ساز در آنجا زیاد می شود.

این وسعت تنها در راستای گسترش عرضی نیست می تواند به گونه ای باشد که بناها ارتفاع زیادتری داشته باشند یا اینکه تعداد طبقات ساختمان ها بیشتر باشد همه ی اینها می تواند موجب فروش هر چه بیشتر تیرآهن موجود در بازار شود. پانزده درصد از سرمایه ی در گردش کشور در اختصاص بازار مسکن است.

قیمت تیرآهن نیز بر طبق قیمت روز در بازار جهانی مانند نرخ و ارز و دلار و … محاسبه می شود. هر قدر کیفیت تیرآهن بهتر باشد مسلما مقدار فروش آن نوع تیرآهن نیز بیشتر خواهد بود.

پس علاوه بر ساخت و ساز بالا ، که مهمترین فاکتور در مقدار فروش تیرآهن است کیفیت به همراه قیمت مناسب قطعا در مقدار فروش موثر خواهد بود.

تیرآهن های سبک و استاندارد دو نمونه تیرآهن های موجود در بازارند. تیرآهن ذوب آهن اصفهان نمونه مرغوب از تیرآهن ها می باشد.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان دارای وزن استانداردی است که ویژگی های آن بر اساس جدول اشتال است و نسبت به سایر نمونه های تیرآهن از قیمت بیشتری برخوردار است. وزن و سایز تیرآهن ها متفاوت است. چون کیفیت تیرآهن اصفهان بالاست شبکه سازی در آن امکان پذیر است.

در بازار ایران با توجه به کیفیت و نوع تیرآهن قیمت تیرآهن متغیر است. تیرآهن ها به صورت ستون ، خرپا ، نعل درگاه ، تیر در پوشش سقف ها و پا های زنبوری هستند.

در قرن بیستم با پیشرفت صنعت و ساخت وساز استفاده از تیرآهن افزایش یافت و به نسبت آن فروش تیرآهن نیز بالا رفت پس جنس تیرآهن و اینکه بر اساس استاندارد جهانی باشد اهمیت دارد. جنس تیرآهن معمولا بر اساس استاندارد جهانی ST37  درست می شود.

محدودیتی برای خرید تیرآهن از آهن فلز وجود دارد ؟

خیر به هیچ عنوان ، کافی هست با واحد فروش آهن فلز تماس بگیرید

بهترین تیرآهن توسط چه شرکتی به فروش می رسد ؟

تمامی آهن آلات ارائه شده توسط آهن فلز با کیفیت ترین و بهترین برند ها محسوب می شود ، پس نگران نباشید

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت تیرآهن با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل سیم مفتول ، قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، ناودانی ، سپری آهنی ، تسمه آهنی ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید