سپری آهنی

سپری آهنی ، مقطع Tee به عنوان تیر T یا میله T شناخته می‌شود که یک تیر سازه‌ای با مقطع به شکل “T” است. مقاطع Tee به‌طورکلی از فولاد کربن ساده ساخته شده‌اند. روش‌های تولید مقاطع “T” نورد گرم، اکستروژن و جوشکاری صفحات فلزی است. پروفیل‌های T جزء محصولات کمتر متداول در دنیای سازه‌های فلزی هستند اما محبوبیت بیشتری پیدا کردند. بازار متنوعی از پروفیل‌های مختلف T در دو اندازه امپریال و متریک ارائه می‌شود.

معمولاً در ضخامت‌های بین 9/0 تا 5/2 میلی‌متر می‌سازند. از این بین پرکاربردترین ضخامت 2 میلی‌متر می‌باشد.

طول یک سپری آهنی استاندارد بین 6 تا 12 متر است. ابعاد و طاقت مقاطع T با بال‌های یکسان مطابق با استاندارد EN 10055 تعریف می‌شود. قسمت افقی سپری آهنی مقطع بال و قسمت عمودی آن جان نامیده می‌شود. از مقاطع T نه‌تنها در تجارت و صنعت بلکه در ماشین‌آلات و تجهیزات ساختمانی نیز استفاده می‌شود.

ابعاد و طاقت مقاطع T با بال‌های نابرابر که اغلب به آن تیر TB نیز گفته می‌شود مطابق با استاندارد EN 10055 تعریف می‌شود. در دسته مقاطع T با بال‌های نامساوی، جان همیشه کوتاه‌تر از بال است.

انواع سپری

از لحاظ ظاهری آن ها را در دو نوع زیر تولید می‌کنند:

  • لبه‌گرد با اندازه 30 تا 140 میلی‌متر
  • لبه تیز با اندازه 20 تا 40 میلی‌متر

یکی از انواع آنها، پروفیل T با بال مساوی و نوع دیگر آن پروفیل T با بال نامساوی است.

سپری آهنی

کاربرد سپری آهنی

از این نوع پروفیل ها در موارد زیر استفاده می‌شود:

ساخت درب ، ساخت پنجره ، اتصالات پل‌ها به ستون‌ها

ساخت ستون ، ساخت خرپا ، اسکلت گلخانه

سقف‌های شیشه‌ای ، نماهای شیشه‌ای ،به عنوان مهارکننده در ساختمان

در نورگیری زیرزمین‌ها ، ساخت سازه‌های فلزی

روند ساخت سپری

یکی از راه‌های ساخت سپری استفاده از روش نورد گرم است. در این روش ابتدا شمش فولادی را در کوره‌های نورد می‌ریزیم. سپس زمانی که به درجه حرارت موردنظر ما رسید از قفسه‌های نورد ابتدایی آن را عبور می‌دهیم. در نهایت با کاهش مقطع و افزایش طول آن و عبور از قفسه‌های نورد میانی و پایانی مقطع فولادی موردنظر به شکل سپری درمی‌آید. در نتیجه مقطع موردنظر به طول معین برش یافته و در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش سپری آهنی در سراسر کشور

قیمت سپری آهنی

سفارش سپری آهنی در آهن فلز

نام محصولکارخانهمحل ترخیصوزنسفارش
سپری ۳تهرانبنگاه تهران12 kg
سپری ۴شکفتهبنگاه تهران15 kg
سپری ۵تهرانبنگاه تهران20 kg
سپری ۶تهرانبنگاه تهران25 kg

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت سپری آهنی با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل سیم مفتول ، قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، ناودانی  ، تسمه آهنی ، فروش تیرآهن ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید