سیم مفتول

یکی از تجهیزات اساسی در بین ابزار آلات صنعتی سیم مفتول است که با نام های سیم خشک و سیم نصب ثابت نیز شناخته می شود. هادی سیم مفتول از فلز مس و تک رشته ای می باشد.  این سیم ها قابل انعطاف و نرم هستند اما در عین حال مقاومت بسیار بالایی نیز دارند.

ویژگی های خاص آن مانند انعطاف پذیری و نرمی و همچنین استحکام بالای آن، باعث شده است که از آن در صنایع مختلفی بتوان استفاده کرد. به همین سبب  از مهم ترین و پر کاربرد ترین سیم ها به شمار می روند.

سیم مفتول را می توان به دو بخش کلی تقسیم بندی کرد . فابریک و غیر فابریک.

مفتولی فابریک، از نازک کردن میلگرد تهیه می شوند. برای تشخیص این نوع از سیم ها باید به میزان نرمی، سایز آن ها و وزن هر کلاف دقت کرد.

مفتولی غیر فابریک ، از تسمه های فلزی تهیه می شوند.

سیم مفتول و کاربرد آن

سیم های مفتولی دارای مزایای بی شماری هستند که برخی از آن ها را برای شما بازگو می کنیم.

 طول عمر بسیار بالایی دارد و می توان آن را برای سال های طولانی مورد استفاده قرار داد.

دارای استحکام و مقاومت زیادی است که از مهم ترین مزیت های آن به شمار می رود.

مقاومت بسیار زیاددی در برابر زنگ خوردگی دارند و مانند سیم های دیگر در مقابل رطوبت زنگ نمی زنند. این مزیت باعث شده است که افراد در هر شرایط محیطی و جغرافیایی از آن استفاده کنند.

این سیم ها سطحی یک دست و صاف دارند.

انعطاف پذیری بالا، از دیگر مزیت های آن ها می باشد. به دلیل این ویژگی و مزیت می تواند در مقابل پیچیدگی های زیاد سالم بماند و ساییده نشود.

به دلیل ویژگی ها و مزیت های مختلف می توان آن ها را در صنایع مختلف مشاهده کرد. از مهم ترین آن ها می توان به توزیع کننده های برق، صنایع دستی، نجاری ها، لوله ها، زیر گچ ها، سیم کشی تابلو ها و … اشاره کرد.

سیم-مفتول

جنس سیم های مفتول

از لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی،بسیار نرم و منعطف است.

مدل فلزی یا استیل دارای خواص شیمیایی متفاوتی نیست. تنها ویژگی این محصول انعطاف آن است که باعث می شود کاربردهای خاصی برای آن در نظر گرفته شود. نرم و قابل انعطاف بودن این محصول یکی از ویژگی هاست. در کنار این خاصیت فیزیکی، مقاوت بسیار بالای این محصول باعث می شود تا به عنوان یک انتخاب ها در صنعت باشد. این نوع از ابزارها در صنایع مختلفی کاربرد داشته و یکی از ابزارها در بسیاری از صنایع هستند.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش سیم مفتول در سراسر کشور

قیمت و سفارش سیم مفتول در آهن فلز

محصولکارخانهترخيصقيمت به تومان
مفتول 1.5
فابریک
تهرانکف بنگاهتماس با ما
مفتول 1.5تهرانکف بنگاهتماس با ما
مفتول 2.5
فابریک
تهرانکف بنگاهتماس با ما
مفتول 2.5تهرانکف بنگاهتماس با ما

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت سیم مفتول با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل  قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، ناودانی ، سپری آهنی ، تسمه آهنی ، فروش تیرآهن ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید