ناودانی

ناودانی فولادی مانند سایر مقاطع توخالی از صفحات فولادی به شکل C یا U نورد شده، ساخته شده است. این نوع پروفیل فولادی از یک “جان ” گسترده و دو “بال ” تشکیل شده است. بال‌های آن می‌توانند به صورت موازی یا مخروطی شکل باشد.ناودانی پروفیلی است با مقطع فولادی که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی ساخته شده است.

شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی و و دو بال عمودی به شکل حرف U انگلیسی تشکیل شده که در زوایه های داخلی مقطع انحنای گردی دارد. این پروفیل در گروه پروفیل های باز قرار می گیرد.از این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود. ناودانی های ساخته شده 3حالت دارند: پرسی ، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند. فابریک ، از همان ابتدای فرآیند تولید ، از خط تولید خارج می گردد و به نورد گرم و نورد سرد تقسیم می شوند.

کاربرد ناودانی

ناودانی فولادی یکی از محبوب‌ترین پروفیل‌های فولادی در ساخت‌و‌ساز است. جدا از این، از نوع  C و U در زندگی روزمره ما مانند تیر راه‌پله نیز استفاده می‌شود. با این ‌وجود، به دلیل محور خمشی آن‌که بر روی عرض بال‌ها متمرکز نشده است، ساختار نوع فولادی به اندازه تیر I یا تیر با بال گسترده قوی نیست. برخی از موارد استفاده از آن ها به شرح زیر است:

  • پشتیبانی از گوشه‌های ساختمان، دیوارها و نرده‌ها ، لبه‌ محافظ برای دیوارها
  • ساخت پل‌های باربر ، ساخت قفسه‌های محکم
  • سازه‌های سبک فولادی ، استفاده در چارچوب
  • ماشین‌آلات ، تشکیلات دریایی
ناودانی

ناودانی و انواع آن

نوع فولادی از لحاظ ظاهری به دو نوع “C” و “U” طبقه‌بندی می‌شوند. از این رو دو استاندارد برای نشان دادن ابعاد ناودانی وجود دارد، UPE و UPN. UPE برای مدل فولادی C شکل با بال‌های موازی است. درحالی‌که UPN برای مدل فولادی U شکل با بال‌های مخروطی می‌باشد

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش ناودانی در سراسر کشور

قیمت و سفارش ناودانی در آهن فلز

نام محصولکارخانهمحل ترخیصوزنسفارش

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت ناودانی با ما تماس بگیرید