ناودانی

ناودانی فولادی مانند سایر مقاطع توخالی از صفحات فولادی به شکل C یا U نورد شده، ساخته شده است. این نوع پروفیل فولادی از یک “جان ” گسترده و دو “بال ” تشکیل شده است. بال‌های آن می‌توانند به صورت موازی یا مخروطی شکل باشد.ناودانی پروفیلی است با مقطع فولادی که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی ساخته شده است.

شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی و و دو بال عمودی به شکل حرف U انگلیسی تشکیل شده که در زوایه های داخلی مقطع انحنای گردی دارد. این پروفیل در گروه پروفیل های باز قرار می گیرد.از این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود. ناودانی های ساخته شده 3حالت دارند: پرسی ، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند. فابریک ، از همان ابتدای فرآیند تولید ، از خط تولید خارج می گردد و به نورد گرم و نورد سرد تقسیم می شوند.

کاربرد ناودانی

ناودانی فولادی یکی از محبوب‌ترین پروفیل‌های فولادی در ساخت‌و‌ساز است. جدا از این، از نوع  C و U در زندگی روزمره ما مانند تیر راه‌پله نیز استفاده می‌شود. با این ‌وجود، به دلیل محور خمشی آن‌که بر روی عرض بال‌ها متمرکز نشده است، ساختار نوع فولادی به اندازه تیر I یا تیر با بال گسترده قوی نیست. برخی از موارد استفاده از آن ها به شرح زیر است:

  • پشتیبانی از گوشه‌های ساختمان، دیوارها و نرده‌ها ، لبه‌ محافظ برای دیوارها
  • ساخت پل‌های باربر ، ساخت قفسه‌های محکم
  • سازه‌های سبک فولادی ، استفاده در چارچوب
  • ماشین‌آلات ، تشکیلات دریایی
ناودانی

ناودانی و انواع آن

نوع فولادی از لحاظ ظاهری به دو نوع “C” و “U” طبقه‌بندی می‌شوند. از این رو دو استاندارد برای نشان دادن ابعاد ناودانی وجود دارد، UPE و UPN. UPE برای مدل فولادی C شکل با بال‌های موازی است. درحالی‌که UPN برای مدل فولادی U شکل با بال‌های مخروطی می‌باشد

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش ناودانی در سراسر کشور

قیمت و سفارش ناودانی در آهن فلز

محصولکارخانهترخيصوزن / كيلوگرمقیمت به تومان
ناودانی 6شکفته
كف بنگاه تهران
19
تماس با ما
ناودانی 8تهران/فراد/یزدكف بنگاه تهران40تماس با ما
ناودانی 8
شکفته
كف بنگاه تهران
28
تماس با ما
ناودانی 10تهران/فراد/یزدكف بنگاه تهران50تماس با ما
ناودانی 10شکفته
كف بنگاه تهران
38تماس با ما
ناودانی 12تهران/فراد/یزدكف بنگاه تهران63تماس با ما
ناودانی 12شکفته
كف بنگاه تهران
50
تماس با ما
ناودانی 14شکفته
كف بنگاه تهران
67
تماس با ما
ناودانی 16شکفته
كف بنگاه تهران
80
تماس با ما
ناودانی 18فایکو
كف بنگاه تهران
۲۱۵
تماس باما
ناودانی 20فایکوكف بنگاه تهران
۲۳۰
تماس باما

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت ناودانی با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل سیم مفتول ، قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، سپری آهنی ، تسمه آهنی ، فروش تیرآهن ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید