نبشی

نبشی فولادی یکی از متداول‌ترین پروفیل‌های فولادی است که در ساختمان‌سازی، ماشین‌سازی و بسیاری از کاربردهای دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نبشی فولادی به شکل L می‌باشد و توسط ماشین‌های نورد و یا ماشین‌های خمش ساخته می‌شود. در ساخت آن هم از فولاد ساختمانی (کربن، آلیاژ و ضدزنگ) و هم از فلزات غیر آهنی (آلومینیوم، مس و سایر آلیاژهای فلزی) به‌ عنوان ماده اصلی برای تولید این نوع محصول استفاده می‌شود.

کاربرد نبشی

نبشی فولادی به همراه انواع دیگر مقاطع فولادی مانند ناودانی، تیرهای I شکل، میلگردها و موارد دیگر، به‌طور گسترده به‌عنوان یک ماده تقویت‌کننده صلب در ساخت‌و‌ساز و به عنوان عنصر یکپارچه بتنی در ساختمان‌های بلند مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، از نبشی به ‌عنوان عنصر پشتیبان در دهانه‌های گسترده و در کاربردهای صنعتی و عمرانی نیز استفاده می‌شود.

نبشی
نبشی

انواع نبشی ها

انواع نبشی بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود که برخی از این معیارها در زیر بیان شده است.

از لحاظ نوع تولید، آن  را به دو نوع پرسی و فابریک تقسیم‌بندی می‌کنند. همچنین از لحاظ ظاهری  به دو نوع نبشی با بال مساوی و نبشی با بال نامساوی تقسیم‌بندی می‌شوند.

نبشی‌های پرسی از خم ساختن یک ورق به طول 6 متر ساخته می‌شوند. این نوع خمش از وسط ورق فولادی صورت می‌پذیرد اما در فرآیند ساخت نبشی‌های فابریک، این پروفیل فولادی از همان ابتدا به شکل نبشی ساخته می‌شود.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش نبشی در سراسر کشور

قیمت نبشی و سفارش در آهن فلز

نام محصولکارخانهمحل ترخیصوزنسفارش
نبشی 3كف بنگاه تهرانسپهر نستا, شکفته ظهوریان7.5 kg
نبشی 4كف بنگاه تهرانسپهر نستا, شکفته ظهوریان11 kg
نبشی 5كف بنگاه تهرانآرین, شکفته ظهوریان18 kg
نبشی 6كف بنگاه تهرانآرین, شکفته ظهوریان32 kg
نبشی 8كف بنگاه تهرانآرین, شکفته ظهوریان57 kg
نبشی 10كف بنگاه تهرانآرین اشتهارد, شکفته89 kg
نبشی 12كف بنگاه تهرانآرین مگا استیل130 kg
نبشی 15كف بنگاه تهرانآرین مگا استیل202 kg

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت نبشی با ما تماس بگیرید