ورق سیاه

ورق سیاه از جمله محصولات بسیار پرکاربرد است که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. تولید این ورق از روش نورد گرم  و سرد می باشد. به نوعی ورق های فولادی به حساب می آیند. ورق سیاه را در بازار می توان به صورت رول شیت و رول فرم یافت. به طور کلی اگر بخواهیم یک دسته بندی از آهن آلات داشته باشیم می توان آن ها را به آهن آلات صنعتی و آهن آلات ساختمانی دسته بندی کرد. در بازار به انواع صنعتی و معمولی دسته بندی می شوند تفاوت این دو نوع ورق در تکنولوژی ساخت آن ها است. بیشترین کاربرد آن در سوله ها و ساختمان های می باشد و این نوع ورق های سیاه معمولی دارای استاندارد ST37 هستند. 

به ورق هایی که از فلزات ساخته شده باشد ورق فلزی گفته می شود. ورق های فلزی از فلزهای مختلف مانند فولادهای ساختمانی، فولادهای ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیوم، مس، برنج و … ساخته شده اند. ورق‌های فلزی در ابعاد و ضخامت های مختلفی وجود دارند. همچنین ورق‌های فلزی از لحاظ سطح نیز شامل ورق‌های مختلفی هستند. مثل ورق‌های آج دار، خش دار و ورق‌های صاف.

نحوه محاسبه وزن ورق:

وزن ورق ها با در نظر گرفتن حجم ورق به شکل یک مکعب مستطیل به روش زیر محاسبه می شود:

وزن ورق = طول ورق × عرض ورق × ضخامت ورق × 7850

که در آن ابعاد بر حسب متر و وزن حاصله بر حسب کیلوگرم است. 7850 نیز وزن مخصوص فولاد بر حسب کیلوگرم بر متر می باشد.

ورق سیاه

کاربرد ورق سیاه 

ورق سیاه با توجه به ویژگی ها و شاخصه های مهمی که دارد در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای نمونه در تولید خودرو ، در تولید مخازن ، تانک و در صنایع فلزی سنگین  ، در ساخت چرخ و رینگ ، در تولید تجهیزات مورد نیاز کشاورزی ، در ساختمان سازی و صنعت ساخت و ساز و همچنین در کشتی سازی به وفور از ابن نوع محصول استفاده می شود. کاربردهای متفاوتی را می توان با توجه به استانداردی که در ساخت رعایت می شود برای آن ها در نظر گرفت.

کاربرد گسترده ورق سیاه و رابیتس در صنعت ساخت و ساز است و مصارف گوناگون در بخش های مختلف این صنعت دارند.

ورق سیاه و ابعاد آن

ابعاد و اندازه ای که تولید می شود در دو حالت رول و فابریک می تواند مورد توجه قرار گیرد. در حالت فابریک ورق سیاه می تواند با توجه به سفارش مشتری و این که چه سایز و ابعادی مد نظر مشتری است ورق های سیاه را تولید و در اختیار مشتری قرار داد.

ورق سیاه فابریک: این نوع ورق در کارخانه در ابعاد متفاوت برش خورده و بسته بندی می شود. از ویژگی های ورق فابریک می توان به دقیق بودن ابعاد، صاف بودن کامل لبه های ورق، عدم موج و عدم شکستگی در سطح ورق و … اشاره کرد. به دلیل همین مزایا قیمت ورق فابریک از ورق رولی بیشتر است و معمولاً برای کارهای حساس که دقت و ظرافت پلیت به کار رفته اهمیت دارد، استفاده می شود.

​ورق سیاه رول فرم: ورق های با ضخامت کمتر از 15 میلیمتر به صورت کلاف یا رول نیز به بازار عرضه می شود، اما ورق با ضخامت بیش از 15 میلیمتر قابلیت رول پیچ شدن را ندارد. این ورق ها در ضخامت و عرض های مختلف تولید می شوند، اما در طول برش نمی خورند و بسته به نیاز مصرف کننده به طول لازم بریده می شود.

مدل رولی نسبت به نوع فابریک از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. این ورق ها که به نام کویلی نیز شناخته می شوند را می توان در عرض نیز به میزان دلخواه مجدداً برش داد. عرض رول های موجود در بازار 100، 125، 150 و 200 سانتی متر می باشد.

ضخامت های این نوع از ورق ها در بازار متفاوت می باشد و برای مثال حداقل ضخامت بین 2 تا 60 میلی متر متغیر خواهد بود. اما چیزی که در بازار وجود دارد و معمولا هم بیشتر با این ضخامت ورق سیاه تولید می شود ضخامت 25 میلی متر می باشد. قیمت آن ها با توجه به ضخامتی که عرضه می شوند می توانند متغیر باشند.

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش ورق سیاه در سراسر کشور

قیمت ورق سیاه

سفارش ورق سیاه در آهن فلز

محصولکارخانهترخيصابعاد
وزن / كيلوگرم
قيمت به تومان
ورق 2 میل روس
روس
كف بنگاه تهران
1*232تماس با ما
ورق 3 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6
216تماس با ما
ورق 4 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6
290تماس با ما
ورق 5 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6360تماس با ما
ورق 6 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6435تماس با ما
ورق 8 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6577تماس با ما
ورق 10 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6720
تماس با ما
ورق 12 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*6
864تماس با ما
ورق 15 میل فولاد مبارکه
فولاد مبارکه
كف بنگاه تهران
1.5*61080
تماس با ما
ورق 20 میل اکسین
اکسین
كف بنگاه تهران
2*6
1920
تماس با ما
ورق 20 میل کاویان
کاویان
كف بنگاه تهران
1.5*6
1440
تماس با ما
ورق 25 میل اکسین
اکسین
كف بنگاه تهران
2*62400
تماس با ما
ورق 25 میل کاویان
کاویان
كف بنگاه تهران
1.5*61800
تماس با ما
ورق 30 میل اکسین
اکسین
كف بنگاه تهران
2*62880تماس با ما
ورق 30 میل کاویان
کاویان
كف بنگاه تهران
1.5*62160
تماس باما

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت ورق سیاه با ما تماس بگیرید

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل سیم مفتول ، قوطی پروفیل ، لوله گاوانیزه ، توری و مش ، لوله داربستی ، نیلینگ ، ناودانی ، سپری آهنی ، تسمه آهنی ، فروش تیرآهن ، فروش میلگرد ، میلگرد ساده ، ورق آجدار ، ورق گالوانیزه ، انکربولت ، بیس پلیت ، رابیتس ، نبشی  را دارید میتوانید به صفحه فروشگاه آهن فلز مراجعه فرمایید