ورق گالوانیزه

آهن و فولاد از عناصری هستند که به طور معمول دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند که در نهایت باعث تضعیف و فرو ریختن آنها می شود. برای حل این مشکل و محافظت از سازه های فولادی روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها ” ورق گالوانیزه ” است که غالبا بهترین روش برای بیشتر سازه های فولادی محسوب می شود.

 

 زنگ زدگی در ورق های گالوانیزه 

زنگ زدگی نام دیگر اکسید آهن است و زمانی رخ می دهد که آهن یا آلیاژ حاوی آهن مثل فولاد، برای مدتی طولانی در معرض اکسیژن و رطوبت باشد و با گذشت زمان اکسیژن با فلز در سطح اتمی ترکیب می شود و ترکیبی جدید به نام اکسید را تشکیل می دهند که این ترکیب باعث تضعیف پیوندهای فلز می گردد. آب با شکستن مولکول اکسیژن، به واکنش آهن با اکسیژن کمک می کند.

تولید ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه در واقع به خودی خود یک فلز خاص محسوب نمی شود. به عبارت دیگر در تولید آن ها از فلزاتی همچون آهن و فولاد استفاده می شود که تغییراتی روی آن ها انجام شده و به صورت ورق های گالوانیزه در مکان های بسیاری از آن ها استفاده می شود. از جمله این تغییرات، پوشش دهی آن ها با فلز روی می باشد. با پوشش دهی این ورق ها که معمولا و در بسیاری از موارد از فولاد و یا آهن تولید می شوند و مقاومت بسیار بالایی دارند، بر مقاومت آن ها افزوده شده و از زنگ زدگی و اکسیده شدن در مقابل هوا جلوگیری به عمل می آید. لذا میزان استفاده از ورق های گالوانیزه به دلیل این خاصیت بسیار افزایش یافته و در موارد بسیاری از این ورق ها برای پوشش دهی استفاده می شود. به عنوان مثال یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین موارد کاربرد آن برای پوشش دهی پشت بام ها می باشد که در بسیاری از کشور های جهان از این ورق ها برای ایجاد پوشش روی پشت بام ها استفاده می شود.

ورق گالوانیزه و کاربردهای آن

همانطور که گفتیم از مشکلات اصلی در صنعت، خوردگی ورق های فولادی است که هر ساله هزینه های زیادی صرف تعمیرات ناشی از آسیب دیدگی در اثر خوردگی فولاد می شود. برخی از این خسارت ها نیز قابل جبران نیستند ولی با ورود ورق گالوانیزه به بازار فولاد این مشکل رفع شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. همانطور که گفته شد وسعت استفاده از ورق گالوانیزه بسیار زیاد است. و در مناطق و محیط هایی که در معرض خوردگی فولاد هستند مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • استفاده از ورق گالوانیزه برای پوشش دهی پشت بام ساختمان ها
  • استفاده از ورق گالوانیزه برای تولید کانال های کولر و بخاری
  • کاربرد ورق گالوانیزه در تولید و کارگذاری خطوط انتقال آب

آهن فلز بزرگترین مرکز فروش ورق گالوانیزه در سراسر کشور

قیمت ورق گالوانیزه

سفارش گالوانیزه در آهن فلز

ورق گالوانیزه در ضخامت و عرض‌های مختلف به دو صورت رول و برش خورده قابل عرضه در کارخانه، بنگاه تهران، بندر انزلی و بندرعباس است. آهن فلز همچنین انواع خدمات برش، فرمینگ، نواربری و پانچ را انجام می‌دهد.

ورق گالوانیزه به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن، در بازار از تقاضا بالایی برخوردار است. محدودیت در تولید داخل موجب شده بخشی از این نیاز از طریق ورق‌های وارداتی تأمین ‌شود. بخش زیادی از نوسانات قیمت ورق گالوانیزه را می‌توان همین موضوع دانست.

نام محصولکارخانهمحل ترخیصسفارش
ورق گالوانیزه 40 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 40 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 50 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 50 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 60 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 60 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 70 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 70 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 80 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 80 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 90 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 90 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1.25 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1.25 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1.5 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 1.5 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 2 رول عرض 100ایرانیكف بنگاه تهران
ورق گالوانیزه 2 رول عرض 125ایرانیكف بنگاه تهران

توجه : به دلیل نوسانات قیمت آهن در ساعات روز جهت خرید و ارایه نازلترین قیمت ورق گالوانیزه با ما تماس بگیرید